O nas

COMPARTA oferuje innowacyjne produkty i silne wsparcie techniczne producentom maszyn i integratorom automatyki przemysłowej.

misja

COMPARTA jest dostawcą produktów automatyki przemysłowej oferującym klientom szereg wartości dodanych. Naszą misją jest aktywne wsparcie klienta na każdym etapie projektu. Przy wyborze produktu doradzamy uwzględniając parametry techniczne, ekonomiczne i logistyczne. Nasze wsparcie techniczne ma na celu nie tylko rozwiązanie konkretnych przypadków. Dążymy do wyposażenia naszych klientów w wiedzę i praktyczne umiejętności by potrafili maksymalnie wykorzystać potencjał nowoczesnych i złożonych technicznie produktów i rozwiązań, które im dostarczamy.

comparta

Comparta w liczbach, rok 2023

624
Obsłużone firmy
1400+
Produktów dostępnych z magazynu
450
Dostarczonych systemów PLC
800
Dostarczonych urządzeń bezpieczeństwa maszynowego
misja

Ponad 30 lat na rynku informatycznym w Polsce

1993

Historia naszej firmy sięga 1993 roku, kiedy to dwaj bracia Jerzy Zajdel i Wiesław Zajdel zawiązali spółkę CompArt Automation s.c., wydzielając działalność w obszarze automatyki przemysłowej ze spółki CompArt Sp. z o.o. – jednej z pierwszych firm komputerowych w Polsce. Początkowo głównym polem działalności była technika ważenia, naważania i dozowania. Wkrótce nawiązana została współpraca z japońską firmą IDEC, która wówczas wprowadziła na rynek jeden z pierwszych mikrosterowników PLC do montażu na szynę DIN – Micro1. Przez wiele lat działalność CompArt Automation to przede wszystkim dystrybucja sterowników IDEC. Sukcesywnie do oferty wprowadzane były komponenty automatyki takie jak przekaźniki, zasilacze, fotokomórki. W roku 2009 do oferty włączone zostały produkty firmy Jetter (obecnie Bucher Automation). Dwa lata później uruchomiliśmy nasz sklep internetowy.

2013 - 2014

Od roku 2013 CompArt Automation jest dystrybutorem systemu zdalnego dostępu Secomea. W 2014 dotychczasowi pracownicy Krzysztof Zajdel i Rafał Zajdel dołączyli do grona wspólników a firma przyjęła formę prawną spółki jawnej. 

2018

W roku 2018, w którym obchodziliśmy jubileusz 25 lat istnienia CompArt Automation postanowiliśmy zaprezentować nasz nowy wizerunek. Nowa nazwa i logo COMPARTA symbolizuje dojrzałość i kompetencję. Pragniemy by nasze hasło „automation + you” odzwierciedlało nasz najwyższy szacunek dla klientów, których potrzeby są dla nas najważniejszym wyzwaniem.

W tym samym 2018 roku COMPARTA wprowadziła na rynek pierwsze produkty sygnowane własną marką – serię niezarządzalnych switchy Ethernet. Z czasem rodzina switchy COMPARTA znacznie się rozrosła stając się kluczowym elementem oferty firmy i wzmacniajac ją na rynku komunikacji przemysłowej.

2020 - 2021

2020 rok przyniósł podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą Hilscher, dzięki czemu oferta firmy została rozszerzona o kolejne rozwiązania dla przemysłowej wymiany danych.

W październiku 2020 podjęta została uchwała o zmianie formy prawnej i przekształceniu spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Proces ten zakończył się w styczniu 2021 roku wpisaniem spółki po przekształceniu do KRS.  

2022

W roku 2022 wspólnie z firmą ERGATE uruchomiliśmy platformę e-commerce ergate.pl przeznaczoną dla klientów polskich i zostaliśmy strategicznym partnerem ERGATE w Polsce. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować tysiace nowych produktów dla automatykiprzemysłowej i budynkowej.

2023

Jubileusz 30-lecia firmy, który przypadł na rok 2023 był czasem podsumowań i planowania kolejnych kroków. Przede wszystkim zaś okazją do podziękowania wszystkim naszym klientom za zaufanie i za to, że byli z nami przez te wszystkie lata. 

o nas

Nasze mocne strony

Sprawdzony dostawca

Od 30 lat dostarczamy komponenty automatyki producentom maszyn, integratorom automatyki i zakładom produkcyjnym. Trwałe relacje, jakie tworzymy z naszymi klientami pozwoliły nam rozwijać się w nieustannie zmiennym otoczeniu.

Kompetencje techniczne

Stale pogłębiamy wiedzę o oferowanych przez nas produktach by być zawsze gotowymi na udzielenie naszym Klientom szybkiego i skutecznego wsparcia technicznego.

Szybka reakcja

Wiemy, jak bardzo cenny jest czas. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naszego zespołu szybko i sprawnie realizujemy procesy zakupowe i wsparcia posprzedażowego.

Odpowiedzialnośći i etyka

Mamy świadomość, że jesteśmy kluczowym elementem łańcucha dostaw naszych Klientów. Dlatego działamy odpowiedzialnie i rozważnie oraz z poszanowniem zasad etyki biznesu. Dobra komunikacja oparta na zaufaniu i lojalności jest fundamentem naszych relacji z Klientem.

Przyszłość i teraźniejszość

Śledzimy światowe trendy i szybko reagujemy na zmiany rynkowe, które przynosi nieustanny postęp techniczny, zmiany przepisów i nieprzewidziane wydarzenia na świecie. Odpowiednio dopasowujemy naszą ofertę do wymagań teraźniejszości i przyszłości. Nigdy nie stoimy w miejscu.

Dlatego jeśli tworzysz nową maszynę, linię produkcyjną lub integrujesz system automatyki, COMPARTA otwiera przed Tobą nowe ścieżki, które prowadzą do Twojego sukcesu.