Firma Secomea oferująca rozwiązania zdalnego dostępu do urządzeń przez Internet wprowadziła do oferty SiteManager Embedded dla Windows. Jest to oprogramowanie spełniające te same funkcje co znany wcześniej sprzętowy modem internetowy SiteManager. SiteManager umożliwia bezpieczny, zdalny dostęp do urządzeń przez Internet w celu zdalnego programowania maszyn, ich monitorowania, i nadzoru (także za pomocą urządzeń mobilnych). Dzięki centralnemu serwerowi GateManager połączenie zdalne nie wymaga tworzenia VPN, stałego adresu IP ani otwierania portów firewallu sieci, w której znajduje się maszyna z modemem SiteManager, co znacznie ułatwia instalację i późniejsze utrzymanie dostępu.

SiteManager Embedded instaluje się na komputerze z systemem Windows XP, 7 lub 8 (32 lub 64 bit). Program można pobrać bezpłatnie. W przypadku potrzeby nawiązania łączności z urządzeniami dołączonymi do komputera na którym zainstalowany jest SiteManager Embedded należy przypisać mu płatną licencję na serwerze GateManager (co oczywiście wykonuje się zdalnie jako administrator serwera). W ten sposób SiteManager Embedded jest zawsze gotowy do pracy bez ponoszenia kosztów.

SiteManager Embedded umożliwia zdalny dostęp do dowolnych usług sieciowych na komputerze, na którym jest zainstalowany (np. HTTP, RDP, VNC, SQL, FTP) a także do maksimum 10 adresów IP urządzeń w sieci lokalnej tego komputera (np. sterowników PLC, paneli HMI, kamer, sprzętu biurowego itp).
FaLang translation system by Faboba